حریم خصوصی

…به جرأت می¬تونم بگم دراکثرموارد ,تجاوز به “حریم خصوصی” مهمترین عامل شعله¬ ور شدن آتش خشم و کینه و دعوای زن و شوهری هست!…

 اما رازاین مسأله درچیست؟!

خانم¬ها دوست دارند ازهمه چیز سردربیآرند واتفاقاً کتمان¬کاری بی¬دلیل آقایون هم مزید برعلت می¬شه وهمین امر سبب حریص شدن خانم ها میشه .

…گفتنی¬ست بسیاری از مردان صرف مصالحی محافظه¬کاری دارند که غالباً درامور مالی هست . اما باور این مسأله برای زنی که آتش شبهه بر جانش افتاده بسیار سخت هست! چرا که  غرق در اما و اگرهای بی پاسخ شده و از قضاء همسر جان محترم هم پاسخ روشن نمی دهند و این جوری چراغ شک خانم, مُنوّرمی مونه!!…

شاید آقایون باورشون نشه اما ازهرده پرونده، حداقل نُه تای آن به جهت همین شبهات بی¬پاسخ روانه دادگاه خانواده می¬شه و عجیب¬تر اونکه در اکثریت موارد خانم ها اعتراف کردند که دسترسی به اسنادشوهر رو داشتند و رمز تلفن همراه همسرشون روهم می¬دونستند…!!!

 وجالب توجه اینکه وقتی در دفتر مشاوره پرده از این راز برداشته میشه بیشتر آقایون با شنیدن این مطلب نیشخندی می¬زنند ومطلب رو باور ندارند…!!

و اولین واکنش شون این هست: «امکان نداره».!!!

اسناد من طوری جاسازی شده که حتی به عقل جن هم نمی¬رسه چه برسه به این ضعیفه!!

و یا رمز تلفن همراه من رو حتی موساد نمی¬تونه به سادگی رصد کنه چه برسه به این خانم؟!!

و دقیقاً مشکل اصلی همین¬جاست. «نادیده گرفتن»!!!

در همچین مواقعی وقتی مرد هنگام بحث و جدل، هزار و یک ادله میآره که خطایی نداشته و نداره, زن غیرمستقیم بهش می¬گه: «خودتی»!!! ولی موقع تعامل چهره به چهره با قاطعیت می¬گه: این طوری که تو فکر می کنی  نیست!.

می دونید چرا خانم این طوری می گه؟! چون نحوه دسترسی به اطلاعات درخانم، نشان از تجسس داره. ساده تر اینکه اطلاعاتشو از راه سرک کشیدن توی حریم خصوصی همسر به دست اُورده و چون این نوع دسترسی مورد نکوهش هست و طبیعتاً تبعاتی در پی خواهد داشت، به همین جهت غالباً بدون اینکه بیان کنه تلفن همراه همسرش رو عمیقا وارسی کرده و به چشم خودش دیده ,و یا بدون اجازه شوهر کلید کمدشو یواشکی برداشته و محتویات کمد رو شخم زده ,بر صحت گفته¬های خود که در نظر دیگران توهمی بیش نیست, بدون رو کردن سند, اصرار می¬کنه..!!…

البته در نهایت خانم ها به وقت گیرافتادن تو بن بست, راحت قید سرزنش ها رو می زنن وبلاخره  می گن که چطوری تونستند به کشف حقیقت برسند و از صندوقچه اسرار همسر جان محترم, سر دربیآرن.

توجه داشته باشیم، هرگاه احترام وارد فضای خانواده بشه، آرامشی عمیق برقرارخواهد شد، و یکی ازگام های بسیارمهم دراحترام متقابل، حفظ حریم خصوصی است.

آقای محترم، خانم عزیز،لطفا آنچه برای خود می¬پسندی برای دیگری هم بپسند.

اگه دوست نداری کسی پاشو تو حریم خصوصیت بذاره, لطفا خودت هم توی حریم خصوصی دیگری سرک نکش. این قدر ها هم از خودت مطمئن نباش. نگو من که پاکِ پاکم…

به قول معروف, زیباترین باغچه ها روهم که بیل بزنیم بلأخره چند تا کرم کوچولو توش پیدا می کنیم. پس حواسمون خوبِ خوب باشه شخم زدن حریم خصوصی دیگری نه تنها نتیجه ای نداره بلکه ماحصلش صرفا حنظل خواهد بود و بس.

به هر حال هیچ کس نمی¬تونه مدعی اون باشه که لوح وجودش, صددرصد سپیدِ سپید هست مگراونکه جهل وافر بر وی غالب شده باشه. سپیدی محض دراین مقوله تنها یک چیز هست و اون این که: یاد بگیریم بی جهت در امور هم تجسس نکنیم.

 

برشی از جلد سوم گلبرگ مهر. خانواده موفق.لیلا محمدپور.انتشارات تحسین

به زودی روی خط نشر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *