شیوه ی صحیح دعا

مطالب مرتبط

3 دیدگاه‌

 1. مجید گفت:

  عرض سلام و وقت بخیر خواهر گرانقدرم، در مورد کلمه بیم در آیه مبارکه اعراف(۵۶) فکر میکنم بیم از تنها مسولیت ها نباشد ، بیم میتواند از نبود اخلاص باشد، جالب اینکه بعد از آن از امید صحبت می شود، این نشان از رحمت و بخشش بیکران خداوند دارد،،،

  • لیلا محمدپور لیلا محمدپور گفت:

   سلام وعرض ادب و احترام برادر فهیم و بزرگوارم.ضمن سپاس از ژرفنای نگاهتان, و نقش مهر تأیید بر قول ثمین تان, عارضم بر ادب آنکه در راستای اشارت بلیغ تان من باب خلوص,گفتنی است در نظام الهی و سبک زندگی اسلامی البته که خلوص سنگ زیرین است ودر همه حال نقش آفرین . اما وقتی که در عبارت ماقبلش « و در زمین پس از اصلاح آن فساد نکنید» عمیق می شویم یک چیز جلوه نمایی می کند. و آن اینکه درهرجامعه ای اولین محل بررسی احوالات جامعه ,نوع حکومت و گردانندگان جامعه است و شاید اشارت مستقیم بر «بیم بر مسئولیت ها» و عطف به حدیث «الناس علی دین ملوکهم» که بعضی آن را زیرساخت و لازمه تمدن‌سازی نوین اسلامی دانسته اند, با توجه به این امر باشد. هم چنین به نظر می رسد اشارت آیت الله مکارم شیرازی بر عبارت «بیم بر مسئولیت ها» بی تناسب با این مسأله نباشد.. ضمن اینکه می دانیم فقر محصول بی درایتی حکام است و آفت ایمان . و قلب آفت زده را هرچند بر خلوص راهی نیست ,اما با تمام این احوال و از آنجا که بزرگترین گناه نومید شدن از رحمت حق است باب کرامتش پایدار است و آغوش بخشش برقرار.. شاید خماری چشمان برود و ز مستی به هوش آیند. و البته خداوند آمرزنده و مهربان است.

 2. Janee Crockette گفت:

  Hi, just required you to know I he added your site to my Google bookmarks due to your layout. But seriously, I believe your internet site has 1 in the freshest theme I??ve came across. It extremely helps make reading your blog significantly easier.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *