کرونا ترس مرگ

مطالب مرتبط

6 دیدگاه‌

 1. Majid001 Majid001 گفت:

  بسیار عالی در مورد ترس و وقایع بعدی مرتبط با آن مطلب را تنظیم کردید، به واقع« تجربه» هم نقشی اساسی در این روند ایفا می‌کند، اینکه انسان در طول زمان دارای ذهنیتی شده و مواردی را تجربه کرده است که ترس ثانویه شکل گرفته، یک ترسی هم داریم که ناشی از نوع خلقت است و مسائل خاص خودش را دارد، اما ترس ثانویه که ناشی از تجربه و تعامل با اتفاقات ریز و درشت است نقشی تعیین کننده دارد، البته ترس ثانویه را بنده شخصا نامگذاری کردم و قطعا چون علم و آگاهی اندکی در این رشته و روانشناسی و روانپزشکی دارم ممکن است به بیراهه رفته باشم، سپاسگزارم از مطلب خوب و تأثیرگذار شما، خدا حفظتون بکنه سلامت و برقرار باشید همراه عزیزان،،،

  • لیلا محمدپور لیلا محمدپور گفت:

   با سپاس از مهر حضور و بیان دیدگاه قابل تأمل تان که بمانند جرقه ای سبب روشن شدن نگاه تازه ای دراین باب گردید. قول ثمین تان متین. صد البته مختصات ترس وسیع ست. و هنوز در بررسی این مقوله، نوپایی قلم ها، بس هویداست. بیان مفهوم ” ترس ثانویه ” که اشارت نمودین، قطعا برخاسته از روشنی فهمی عالمانه دارد. که صد البته در واکاوی به صورت جزئی و کلی می تواند نتایج خیلی خوبی را هم در پی داشته باشد. اظهار نظر در این مقوله کمی سخت هست چون می طلبد در ابتدا این مفهوم رمز گشایی شود. متعاقبش هم می بایست تعیین مرز کرد. چراکه رسم مختصاتش با پرسش های زیادی همراهست. از آن جمله این که آیا این نوع ترس ها می تواند در ادامه همان ترس های اولیه باشند؟ و یا این که آیا می توان ترس های اولیه و ثانویه را هم در دایره ترس های مادی و غیر مادی مورد بررسی قرار داد ؟! و یا این که تا چه حد در این خصوص می توان به لایه های زیرین ترس های آشکار و پنهان رسید؟ حتی در زمینه راهکارهای درمانی هم سوالات متعددی مطرح هست. ..با تمام این احوال معتقدم ترس از هر نوعی که باشد چندان نباید محل توقف باشد. مهم آن ست که ریشه ترس شناسایی شود. ریشه که شناسایی شد روند درمان هم به سهولت طی خواهد شد. و در این راستا بررسی فرهنگ مراجع، اعتلای درایت ست. سپاس بی حد از ثمین نگاشته تان که حقیقتا سبب تأملم گردید. متقابلا بهترینها را برای تان آرزومندم. در پناه یکتای بی همتا در نهایت سعدو سلامت محفوظ باشید و رستگار ان شاءالله.

 2. مسعود مسعود گفت:

  سلام عالی بود

 3. لیلا محمدپور لیلا محمدپور گفت:

  سلام و عرض ادب: سپاسدار احسان نگاه همیشه سبز استاد بزرگوارم هستم.

 4. مهدی مهدی گفت:

  با عرض سلام خدمت شما استاد گرامی . مطالب بسیار خوب و مفیدی بود . وبه صورت بسیار ساده و قابل فهمی ارائه شده بود .دسته بندی مطالب هم به خوبی انجام شده بود . با امید موفقیت های بیشتر .

 5. لیلا محمدپور لیلا محمدپور گفت:

  سلام و عرض ادب و احترام معزز برادر گرانقدرم. سپاسدار اعتلای نگاهتان هستم. بسیار خرسندم از اینکه فارغ از مفاهیم ثقیل روانشناسی، چینش این مطلب را با سادگی فهم، توصیف نمودین. باشد که در مسیر روشنی جملگی دستی بر خیر باشیم. متقابلا بهترینها را برایتان آرزومندم. ان شاءالله در پرتو انوار همیشه رحیمانه اش به سعدو سلامت آذین باشید به اتفاق همه عزیزان.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *