دلزدگی زناشویی

 

برشی از کتاب دلزدگی زناشویی:

…. از زمانی که تلفن همراه وارد زندگی انسان شده ما شاهد آنیم که مرز میان حوزه ی عمومی و خصوصی به میزان قابل توجه ای شناور شده و هر کس خواسته یا ناخواسته در معرض شنود گفتگوهایی است که افراد با تلفن همراه انجام می دهند و در آن به بیان مسائل شخصی، حرفه ای و یا خانوادگی خود می‌پردازند که این نوع مکالمه ی آزاد و شریک کردن دیگران در صحبت ها و مکالمات می تواند منجر به سوء استفاده های بسیاری شود. از بارزترین تأثیرات منفی تلفن همراه، گسترش و توزیع عکس ها و فیلم‌های ناخواسته از زندگی خصوصی افراد است. به دلیل همه گیر بودن این فناوری و عدم توانایی کنترل این رسانه، عکس ها و فیلم های زیادی به شکل ندانسته از افراد ضبط و در سطح جامعه پخش شده که منجر به فروپاشی روابط بسیاری از افراد شده است.

 

 

بنابراین تمامی این خصوصیات منفی به طور مستقیم بر زندگی فردی و به طور غیرمستقیم به بدنه جامعه ضربه می زند. یکی از مهم‌ترین چالش هایی که این وسیله ارتباطی به همراه دارد میزان و چگونگی تأثیرگذاری آن بر روابط خانوادگی است. عده ای بر این باورند که استفاده ی گسترده از تلفن همراه و سرویس های اینترنتی به دلایلی چون به وجود آمدن سوء تفاهم های گسترده در روابط افراد خارج از خانواده و غیر فیزیکی شدن روابط موجب از هم پاشیدگی و گسست روابط خانوادگی شده است.بطوریکه استفاده کنندگان مفرط از تلفن همراه در مقایسه با کسانی که از تلفن همراه، استفاده­ ی افراطی ندارند، مدت زمان کوتاه‌تری را به زندگی زناشویی اختصاص می­دهند. ومتعاقب همین امر علاوه بر پدید امدن مشکلات عدیده در روابط عاطفی زوجین، در نهایت دلزدگی زناشوئی  نیزحادث میشود.

دامنه ی آسیب شناسی حضور تلفن همراه در خانواده این روزها به جوانان و نوجوانان و حتی کودکان خانواده نیز کشیده شده است. در حالی که در این باره هم عده ای معتقدند در اختیار قرار دادن آن برای فرزندان خانواده نوعی کنترل آن ها محسوب می شود و امنیتی را برای والدین به همراه دارد. عده ای نیز بر این باورند که عدم کنترل کافی روی ارتباطاتی که فرزندان با این وسیله می توانند بر قرار کنند و حتی در برخی موارد اعتیاد آن ها به این وسیله تأثیرات مخربی بر آن‌ها می گذارد (کامبیپپو و سوگیرا ، ۲۰۰۵).

 

این کتاب خروجی یک تحقیق میدانی است ،که هدف از آن ,بررسی رابطه بین سبک زندگی، اعتیاد به تلفن همراه، پرخاشگری با دلزدگی زناشوئی است …

 

کلیدواژه ها:

سبک زندگی

امنیــت حریم خصوصی

دلـــزدگی زناشوئی

اعتـــیاد به تلفن هــــمراه

 

نام کتاب: دلزدگی زناشویی.

مولف: لیلا محمدپور

سایز : رقعی بهاء : ۱۳۰ هزار تومان

ناشر: انتشارات داسای

مرکز پخش و سفارش در واتساپ: ۰۹۳۹۳۲۷۶۴۷۲

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *